Rodzaje nowoczesnych gier planszowych

0

Wśród współczesnych gier planszowych nie ma ani szachów, ani nawet klasycznego chińczyka. Nie powinniśmy też ich kojarzyć ze starym dobrym Monopoly bądź warcabami. Aktualnie planszówki są grami niesamowicie nowoczesnymi, zapewniającymi rozrywkę rozrywkę na naprawdę najwyższym poziomie. Jeśli raz z nich skorzystamy, prawdopodobnie szybko dla nich przepadniemy. Zwróćmy jednak uwagę na to, że pod pojęciem nowoczesnych gier planszowych może kryć się masa tytułów, które znacząco będą się od siebie różnić.

Sprawdźmy więc najpierw, z czym w ogóle będziemy mieć do czynienia. A współczesne gry planszowe rodzinne możemy sobie podzielić na kilka takich podstawowych kategorii. Są to kolejno: Eurogry, gry Ameritrash i gry hybrydy. Oczywiście granice między tymi wszystkimi gatunkami często są bardzo lekkie i nieznaczne. Nie musimy więc jakoś tak szczególnie mocno do nich podchodzić i specjalnie się na nich skupiać. Kupujmy po prostu takie gry, które czymś nas zaintrygują i w czymś nam się spodobają. Doborowa rozrywka gwarantowana!

Krótko na temat fetyszy

Eurogry cechuje niski poziom rywalizacji między graczami. Korzystając z nich, raczej nie będziemy musieli stawiać czoła swoim rywalom, bo zwykle zaczniemy z nimi współpracować. A to też ma swój urok. Wspólnie z ekipą znajomych bądź bliską rodziną staniemy do aktywnej walki. W przypadku Eurogier temat gry nie ma aż tak istotnego znaczenia, w przeciwieństwie do gier Ameritrash, w których fabuła jest już bardziej zróżnicowana. Jeśli natomiast szukamy czegoś pomiędzy, wybierzmy Hybrydy. One łączą w sobie elementy tych dwóch odmiennych rodzajów gier.

Patrzmy też koniecznie na to, do kogo kierowane są konkretne modele gier. Prawdopodobnie wiemy już teraz, z kim będziemy z nich korzystać, więc wiemy też, czego właściwie szukamy. Jeżeli interesuje nas rozrywka rodzinna, powinniśmy się zdecydować na gry planszowe rodzinne. Jeśli natomiast chcemy bawić się sami, szukajmy gier jednoosobowych – one też istnieją.

Related Posts