Dlaczego powinieneś grać w gry planszowe?

0

Masz wrażenie, że planszówki są fajne tylko dla małych dzieci? Kiedyś oczywiście sam z nich chętnie korzystałeś, ale teraz, gdy do wyboru masz jeszcze tysiące innych rozrywek, wolisz obejrzeć kolejny odcinek ulubionego serialu czy nawet bezmyślnie buszować po sieci, przeglądając strony internetowe z plotkami na temat gwiazd showbiznesu. Czy nie lepiej byłoby przeznaczyć ten czas na gry planszowe rodzinne? Zdecydowanie tak. To one mogą cię bowiem i bawić, i zarazem rozwijać.

Gra w planszówki wspomaga twoją wyobraźnię. Uczy się kreatywnego myślenia, podobnie zresztą jak książki czy filmy. Planszówka odrywa cię na moment od rzeczywistości. Przenosi cię błyskawicznie do zupełnie innego i nowego dla ciebie świata. Musisz dogłębnie poznać zasady jego działania i je opanować, jeżeli chcesz umiejętnie się po nim poruszać i dać sobie szansę na wygraną. A możliwość zwyciężania też jest pewnego rodzaju atutem gier planszowych. Sam dobrze wiesz, jakie to wspaniałe uczucie, gdy pokonuje się rywali i osiąga się sukces. Euforia gwarantowana! A i porażki niosą ze sobą wartość edukacyjną, ponieważ uczą się przegrywać – jest to bardzo ważna sztuka, którą musisz opanować.

Nierzadko nawet te bardzo proste gry planszowe rodzinne o dość intuicyjnych i łatwych do zrozumienia zasadach pobudzają twoje szare komórki do pracy i wyciągają je ze stanu letargu. W końcu zostajesz zmuszony do ruszenia swoją głową. Nie możesz już tylko śledzić poczynań bohaterów filmów bądź seriali. Sam stajesz się swego rodzaju bohaterem akcji i jej aktywnym uczestnikiem, który może wpływać na przebieg fabuły i ją zmieniać. Jeżeli chcesz wygrać, zwykle musisz popisać się umiejętnościami logicznego myślenia i zdolnością do opracowywania strategii. Gra planszowa naprawdę wysila umysł. A to tylko dobrze o niej świadczy.

Sięgaj więc po gry planszowe tak często, jak tylko możesz. Graj w nie z rodziną, znajomymi i kumplami z pracy. Pokaż wszystkim, jak fantastyczna jest to rozrywka.

Related Posts