Jak znaleźć hobby?

0

Hobby, to słowo słyszymy każdego dnia i każdy jego zna, ale kiedy zadajesz sobie pytanie, nie jest jasne, czy masz hobby i co ono w ogóle oznacza.
Pomyślimy o tym.
Hobby to ulubiona rozrywka lub rozrywka, która nie ma nic wspólnego z zawodową działalnością człowieka. Mówiąc najprościej, co lubisz robić w wolnym czasie.
Na przykład: ulubionym zajęciem programisty może być gotowanie, ale hobby zawodowego artysty może być zupełnie inne. Rysowanie może być hobby kucharza, ale ślusarz, aby odwrócić uwagę od pracy, może lubić taniec.
Hobby pomaga nam lepiej poznać nas samych i nie ugrzęznąć w rutynie, dodatkowo poprawia nam nastrój, relaksuje, poszerza horyzonty i to nie jest pełną listą pozytywnych wpływów na nas.
Skąd mam wiedzieć, co robię tym i jest hobby?
Wszystko jest dość proste. Uważam, że hobby można słusznie nazwać tylko tymi rzeczami, które w jakiś sposób odróżniają cię od reszty populacji świata. W końcu słuchanie muzyki i oglądanie filmów to hobby dla leniwych, dla tych, którzy nie chcą poszerzać swoich horyzontów, uczyć się czegoś nowego, próbować siebie i swoich mocnych stron w różnych zajęciach.

Dlaczego uwielbiamy Minionki?
Jakie hobby więc wybrać?
Osobiście lubię bardziej kreatywne hobby, różnego rodzaju rękodzieło, które wymaga cierpliwości (której nie zawsze mam w życiu), kreatywności i starannego namysłu. Moje hobby to haft krzyżykowy, koralikowanie, decoupage, dziewiarstwo, tkanie gazet, tworzenie pocztówek i biżuterii, postcrossing. Uwielbiam moment, w którym kończysz produkt, patrzysz na niego i myślisz: „Zrobiłem to sam ?!”. To naprawdę fajne uczucie, gdy w głowie pojawia się pomysł i w panice zastanawiasz się, jak wprowadzić go w życie, jak upewnić się, że efekt końcowy nie zawiedzie Ciebie ani tych, z którymi podzieliłeś się tym pomysłem, jak udowodnić proces do końca i stać się tak dobrym, jak to tylko możliwe. Nie można od razu być mistrzem robienia na drutach czy decoupage, trzeba przejść długą drogę twórczej udręki, ciągłych przemyśleń i nieudanych prób. właśnie w tej chwili, kiedy to pilnie potrzebuję taśmy lub bardzo dobrej kartki papieru.
Na świecie istnieje wiele różnych hobby – kolekcjonowanie, fotografia, pływanie kajakiem, rysowanie, bieganie, turystyka piesza, strzelectwo i wiele innych.
Musisz tylko poszukać hobby, wybrać takie, które Cię interesuje i spróbować. Jeśli po 3 krokach nadal będzie ono ci podobało to możesz spokojnie nazwać tą aktywność swoim hobby.

Related Posts