Jednoręki bandyta, czyli popularne owocówki

Opublikowane przez admin w dniu

Pierwsze maszyny powstały ponad 100 lat temu. Ale to lata 60. ubiegłego wieku dały podwaliny pod dzisiejsze automaty. Duże, kolorowe pudła miały z boku ”jedną rękę”, czyli korbkę, która zwalniał bębny maszyny. Zatrzymywały się same, więc wynik był niemożliwy do odgadnięcia. Symbole na ekranie wyświetlacza przedstawiały różne owoce, stąd popularnie nazywane były „owocówkami”. Ta nazwa obowiązuje do dziś, a wielu graczy nadal najchętniej korzysta z gier z tego typu grafiką.

Klasyczne automaty hazardowe są zbudowane zazwyczaj z 3 lub 5 bębnów. Na ekranie przedstawiają od kilku do kilkunastu symboli. Możliwych układów jest więc przeciętnie kilka tysięcy. W ustawieniach maszyny sprawdzisz ile i jakie układy wygrywają. Znajdziesz tam też informacje o płatnościach i maksymalnej możliwej wygranej. A te różnią się w zależności od ustawionej stawki za jednego spina. Jeden obrót daje jedną możliwość wygranej.

Gry typu jednoręki bandyta charakteryzują się wysoką wypłacalnością. Najczęściej oscyluje ona w granicach 95%-98%. Co to oznacza? Że w rzuconych do automatu kwot tylko 2-5% to wygrane kasyna, a reszta zostanie wypłacona jako wygrane graczy. Klasyczne maszyny nie oferują rekordowych wygranych, ale są dość częste. Główny jackpot w kasynie stacjonarnym sięga kilkunastu tysięcy złotych, a online – nawet kilkudziesięciu.

Gra hazardowa na automatach to dobry wybór na początek zabawy. Jej obsługa ogranicza się tylko do ustawienia stawki i wciśnięcia przycisku z napisem „start”. Reszta zależy już tylko od szczęścia.

Kategorie: owocówki

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *