Gra w kości. Craps w wersji internetowej

Opublikowane przez admin w dniu

Najstarsze zachowane kości pochodzą z Egiptu i mają ponad 4000 lat. to najprawdopodobniej  najstarsza gra hazardowa na świecie. W zależności od pochodzenia graczy używano do ich wyrobu muszli, kamieni, kawałków drewna a nawet kości zwierząt. W średniowieczu w kości grała biedota, bogacze i władcy. Dzięki uczestnikom krucjat gra trafiła do Anglii, arystokracja przekazała całej Europie, a emigranci zarobkowi „wywieźli” ją do Ameryki Północnej.

Kości to gra dla wielu osób. W jednej zabawie może brać udział nawet 16 osób. Rzucić potrafi każdy, a wybierając wersję online wystarczy kliknąć myszką. Aby wygrać suma uzyskanych oczek na dwóch kościach musi wynieść 7 lub 11. To tak zwana pass line. Jej przeciwieństwem jest wyrzucenie sumy 2, 3 lub 12. Jeśli nie wypadanie żadna z tych liczba gracz rzuca dalej.  Druga runda jest ostatnią i decydującą.

Możliwości zakładów jest wiele. Można nawet obstawić zakład przeciwko wybranemu graczowi. Gra w kości daje również możliwość obstawienia konkretnych liczb, które mogą wypaść podczas rzutu. Są też dwa specjalne zakłady: typu Place (utrzymywany do momentu zakończenia rundy) oraz Field (obowiązujący przez jeden rzut).

Gra w kości jest prosta i emocjonująca. Najlepiej sprawdź sam!

Kategorie: kości

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *